ПРАВА

Права - це налаштування, які дають деякі можливості при роботі з системою.

Наприклад, можливість починати нові дискусії (на форумах).

Для кожної ролі ви можете вибрати права, які встановлюють можливості.

НЕ ВСТАНОВЛЕНО
Це встановлюється стандартно. Це нейтральне врегулювання, що означає "користувач має всі права, які встановлюються стандартно". Якщо комусь призначається роль (на курсі), яка має сукупність типових прав, тоді права, які він матиме будуть такі самі як у вищому рівні (наприклад: категорії або дерево ієрархій). Нарешті, якщо певній ролі ніколи не призначались права жодним з вищих рівнів, вона не має прав.
ДОЗВОЛЕНО
Вибравши цю дію ви надаєте права особі, якій призначена ця роль. Призначення отримує особа, яка займає певне місце в ієрархії та всі нижчі за ієрархією ролі. Наприклад, якщо на курсі особі призначена роль студента, він має право розпочинати нові дискусії на всіх форумах курсу, якщо не встановлено ЗАПОБІГТИ чи ЗАБОРОНИТИ розпочинати нові дискусії на форумі.
ЗАПОБІГТИ
Використовуючи цю опцію ви усуваєте право певної ролі, навіть якщо кистувачам з цією роллю було дозволене право особою з вищою роллю.
ЗАБОРОНА
Ця опція використовується рідко, якщо ви хочете категорично заборонити певні права для певної ролі. Забороною не може знехтувати жодна з нижчих ролей. Простий приклад ситуації, в якій вам може знадобитися опція ЗАБОРОНА: адміністратор хоче заборонити певній персоні розпочинати нові дискусії на будь-якому форумі на сайті. В даному випадку ви можете створити роль, для якої заборонена дана дія (розпочинати нові дискусії), а потім призначити створену роль потрібному користувачеві.

ВИРІШЕННЯ КОНФЛІКТІВ ПРАВ

Особа яка має роль вищого рівня може надавати та відміняти права для нижчих ролей (це дає можливість призначати та відміняти ролі). Винятком є ЗАБОРОНА якою не можна знехтувати на нижчих рівнях.

Якщо одній персоні призначено дві ролі в одій ієрархії, але одна має право - ДОЗВОЛИТИ, інша - ЗАБОРОНИТИ, яке з цих прав виконується? В даному випадку Moodle розгляне дерево ієрархії щоб прийняти рішення.

Наприклад, студент має дві ролі на курсі, одна дозволяє йому розпочати нові дискусії, інша запобігає цьому. В даному випадку ми перевіряємо категорії і ієрархічну систему шукаючи інше право яке допоможе нам прийняти рішення. Якщо ми не знайдемо жодного, право ЗАПОБІГАЄТЬСЯ за умовчанням (бо два врегулювання відмінили одне одного - не має права).

ВИНЯТКИ

Зазначте, що користувач який зайшов на сайт як гість буде недопущений до ресурсів, які доступні зареєстрованим користувачам (наприклад форуми, календарний графік відвідування, блоги), навіть якщо йому дано дозвіл.

Дивіться також Ролі, Контексти, Призначення ролей і Уточнення.

Список всіх файлів допомоги
Показати цю допомогу мовою: English

(x)

Admin Shortcut keys

Ctrl+Shift+K : Shortcut Details Esc : Return to Moodle
Ctrl+Shift+B : Manage Blocks Ctrl+Shift+M : Manage Activities
Ctrl+Shift+F : Manage Filters Ctrl+Shift+A : Manage Authentication
Ctrl+Shift+S : Schedule calendar Ctrl+Shift+C : Add/Edit Courses
Ctrl+Shift+E : Edit Mode toggle Ctrl+Shift+M : Notifications
Ctrl+Shift+L : Live Logs Ctrl+Shift+U : Browse Users
Ctrl+Shift+H : Moodle Homepage Ctrl+Shift+D : Logout